Ana Sayfa Haberler 2016 Haberleri Her Uzman İçin Mükemmel Bir Meka Otomasyon Sistemi

Her Uzman İçin Mükemmel Bir Meka Otomasyon Sistemi

Her Uzman İçin Mükemmel Bir Meka Otomasyon Sistemi

Kumanda paneli, dünya çapında kolayca bulunan tamamen SIEMENS ekipmanlarından oluşup en iyi kalitenin yanında dünya çapındaki desteğini de beraberinde getirir.

. Panel, üreticiye özel donanım içermediği için son kullanıcı için maksimum esneklik sağlar. Ana Programlanabilir Mantıksal Denetleyici (PLC), geniş modifikasyon olanakları sunan ve geliştirmeye açık olan son derece güvenilir, güçlü ve kendini kanıtlamış modüler SIEMENS S7-300 olarak seçilmiştir. PC ve PLC Ethernet bağlantısı (Yerel Ağ) vasıtasıyla bağlandıkları için son derece kısa tepkime süresi ve yüksek veri transfer hızları yakalanmaktadır. Ayrı dokunmatik panel, PC olmadan işletmeyi mümkün kılmaktadır.

Gerçek Zamanlı Görselleştirme

Otomasyonun ana ekranı, kullanıldığı beton santralinin birebir özelliklerini yansıtmaktadır. Anlaşılır görselleştirme ve animasyon ilgili boşaltma kapağının, kantarının, pompanın, klapenin ve diğer herhangi bir donanımın o anki durumunu yansımaktadır. Bunun ötesinde otomasyonun ana ekranı kişiselleştirmeye açık olup santral donanımındaki değişikliğine kolayca ayarlanabilmektedir.

3 Ana İşletim Modu

Sistem Tam Otomatik, Yarı-Otomatik ve Manuel kullanım seçeneklerini sunmaktadır. Modlar arası geçiş ana ekrandan tek bir tıklama ile mümkündür. Sistem varsayılan ayarlarda Tam Otomatik modunda çalışmaya başlar ve üretim bitene kadar bu şekilde devam eder. Ekipmanların üstündeki butonlar vasıtasıyla operatör bazı küçük müdahaleler ve düzeltmeler ana ekrandan yapabilmektedir. Müdahale algılandığı anda sistem Yarı-Otomatik moda geçer. İhtiyaç duyulduğu anda operatör tamamen Manuel moda geçebiliyor.