Ana Sayfa Haberler 2016 Haberleri Özel Tasarım Meka Agrega Bunkeri İle Hız, Kapasite ve Hassasiyet Bir Arada

Özel Tasarım Meka Agrega Bunkeri İle Hız, Kapasite ve Hassasiyet Bir Arada

Özel Tasarım Meka Agrega Bunkeri İle Hız, Kapasite ve Hassasiyet Bir Arada

Yolcu kapasitesi en büyük olacak olan İstanbul 3. Havalimanı projesinde çok özel 135, 180 ve 250 m³/saat kapasiteli MEKA Beton Santralleri kullanılmaktadır.

Özellikle hız, yüksek kapasite ve aynı anda yüksek hassasiyet ve kalitenin hedeflendiği bu beton santrali projesinde benzersiz bir Agrega Bunkeri kullanılmıştır. Tamamen MEKA tarafından tasarlanan bu bunkerler, bağımsız tartım sistemine sahiptir. 75 m³ kapasitesi olan her göz altında, sadece o göze özgü tartım haznesi bulunmaktadır. 5 gözlü bunkerin toplam kapasitesi 375 m³’ün üzerindedir. Opsiyon olarak 4 gözlü ve 300 m³ kapasiteli bunker de üretmek mümkündür.

Bağımsız tartımlı sistem, reçetedeki tüm gözlerde bulunan agrega tip ve büyüklüklerini aynı anda tartabilmekte ve özellikle 2’den fazla agrega tipi kullanıldığı durumlarda ciddi bir hız elde edilmektedir. Bunun dışında her gözün altındaki tartım haznesi için PLC’ye özel tartım kartı ilave edildiği ve tartım haznesinin sadece o agrega tipine özgü olduğundan dolayı binde bire kadar çok yüksek hassasiyete sahiptir.

Bir kez daha Profesyonellerin Tercihi olduğunu ispatlayan MEKA, güçlü mühendislik altyapısı ile sektöre hizmet etmeye devam etmekte ve dünya çapında önemli projelerde en iyi seçeneklerin arasında yer almaya devam etmektedir.