Ana Sayfa Haberler 2016 Haberleri İngiltere’de Jersey Adasının En Büyük Santralini Brett Group İçin Kurduk

İngiltere’de Jersey Adasının En Büyük Santralini Brett Group İçin Kurduk

İngiltere’de Jersey Adasının En Büyük Santralini Brett Group İçin Kurduk

Granite Products, lokal piyasa şartlarını ve sahip oldukları sahayı dikkate alarak direk eksi kotta bulunan taş ocağından beslenebilecek ve tüm özel beton ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir tesis talep etmişlerdi.

Uzun çalışmalardan sonra MEKA ve BERKSHIRE tarafından özel bir beton santrali geliştirildi. Tek agrega bunkerine sahip olup iki ana şaseden oluşan bir tesis müşteriye sunuldu. Ana şaselerden biri 2 m³ planet mikserli olup Yaş, Kuru ve İngiltere’de sıkça kullanılan Yarı-Yaş beton üretimine uygundur. Yarı-Yaş beton üretimi sırasında, Kuru betondan farklı olarak, çimento, kum, su ve katkılar mikser içinde karıştırılırken diğer agregalar direk transmiksere boşaltılıyor. Böylece kuru betona göre hem daha kısa sürede hem daha kaliteli beton üretilirken mikser aşınmazları da korunmuş oluyor. Diğer şase ise 0,5 m³ planet mikserli olup daha küçük ve spesifik ihtiyaçlar için tasarlandı. Benzersiz ve tek kelime ile mükemmel bir çözüm sunan MEKA/BES ortaklığı bu prestijli projeyi gururla almayı başarmıştır.

Kaliteli ve güvenilir MEKA ürünleri dünya çapında çok iyi karşılanırken BERKSHIRE’in desteği ve tecrübesiyle İngiltere’de de profesyonellerin ilk tercihlerin arasında yer almayı başarmıştır. MEKA ve BERKHSIRE olarak sadece İngiltere’de değil, tüm Avrupa’da çok kısa süre içinde MEKA markasının son derece meşhur olacağına inanıyoruz.