Ana Sayfa Haberler 2016 Haberleri İngiltere’de Hınkley Poınt C Nükleer Santral Projesi 2 Adet MB-110K Santral ile İnşa Ediliyor

İngiltere’de Hınkley Poınt C Nükleer Santral Projesi 2 Adet MB-110K Santral ile İnşa Ediliyor

İngiltere’de Hınkley Poınt C Nükleer Santral Projesi 2 Adet MB-110K Santral ile İnşa Ediliyor

Geçmiş yıllarda önemli nükleer santral projelerine beton santrali kuran MEKA, bu sefer de İngiltere’nin en önemli projelerinden olan Hinkley Point C Nükleer Santral projesinin inşaatında tercih edilmiştir.

İngiltere’nin en büyük müteahhitlerinden olan KierBam (Kier ve Bam) Ortaklığı tarafından inşa edilecek bu prestijli proje için tamamen özel ihtiyaçlara göre uyarlanmış 2 adet MB-110K beton santrali tasarlanmıştır.

Nükleer santrallerde kullanılacak olan beton kalitesi tartışılmazdır. Son derece yüksek hassasiyette ve kaliteli beton santralleri üreten MEKA, ilave özellikler ve İngiltere’deki acentemiz olan BERKSHIRE ENGINEERING ile birlikte sunduğumuz çözümler ile mükemmel olan ürünümüz MB-110K modelimizi özelleştirdik. Sıcak hava ısıtma sistemi ile kış şartlarında bile beton üretebilecek bu beton santralinde özel ön besleme sistemi, hassas tartım kartları, mikser içi nemölçer ve nemine göre çimento/su oranı ayarlama donanımı, fiber tartım sistemi, İngiltere’ye özgü özel BS Güvenlik Ekipmanları ve İngiltere’de en meşhur olan mükemmel Command Alkon otomasyon sistemi kullanılmıştır.

Hinkley Point tesisi Somerset bölgesinde kurulacak olup, İngiltere çapında 5 milyon evinin enerjisini karşılayacak, düşük emisyon sayesinde yıllık 9 milyon ton CO2 emisyonunu engelleyecek ve gelecek nesillere daha temiz bir gelecek sağlayacaktır.

MEKA ve İngiltere’deki acentemiz BERKSHIRE ENGINEERING olarak bu önemli projede KierBam MEKA’yı tercih ettiği için gurur duyuyoruz. Az da olsa daha iyi bir gelecek için verimli enerji kaynakların yatırımında yer aldığımız için mutluyuz.