Ana Sayfa Haberler 2016 Haberleri Röportaj: Onur Beton Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Onur

Röportaj: Onur Beton Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Onur

Röportaj: Onur Beton Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Onur

"Bize mükemmel servis ve yedek parça hizmeti verdikleri için MEKA’ya teşekkür ediyoruz." Hazır beton üretimi, son derece meşakkatli son derece zor bir iş. Bu konuda iyi makine seçmek, iyi personelle çalışmak devamlı avantaj olmuştur.

Bu açıdan baktığımızda MEKA’yı makina aldığımız bir firma değil, çok önemli bir stratejik ortağımız olarak görüyoruz.

Hazır beton maceramız 1994 yılında başladı. Şu an 3 tesiste hazır beton üretiyoruz. 2006 yılında ise Meka Beton Santralleri ile çalışmaya başlayarak İstanbul Hadımköy’deki şirketimizin amiral gemisi olan çift plentli tesisi devreye aldık.

Hazır beton üretimi, son derece meşakkatli son derece zor bir iş. Bu konuda iyi makine seçmek, iyi personelle çalışmak devamlı avantaj olmuştur. Bu açıdan baktığımızda MEKA’yı makina aldığımız bir firma değil, çok önemli bir stratejik ortağımız olarak görüyoruz.

Her gün beton sınıfları da artmaktadır. Avrupa’da takip ettiğimiz kadarıyla yatırım ve beton talepleri düşerken Türkiye’de beton sınıfları ve talepleri artış eğilimindedir. Daha kaliteli üretim ve güvenilir bir üretim için özellikle KGS denetimsiz beton işletmelerinin iyice izole edilebilmesi ve tüm denetimlerinde Türkiye çapında yapılabilmesi arzumuzdur. Ayrıca personel eğitimleri adına; transmikser şoförü, pompa operatörü, santral operatörü, laborant, sevkiyatçı adı altındaki olan ana personellerimizin daha bilgili ve eğitimli olması ve bunların eğitimlerinin daha yukarıya çekilebilmesi gerekir. Bu noktada da Türkiye Hazır Beton Birliği’nin yaptığı çalışmaları takip ediyoruz ve takdir ediyoruz.

Hazır beton sektöründe 2015’e kadar yüksek talebin edeceği gözükmektedir. Daha sonrası için de ülkemizin 2023 hedefi kapsamında ve özellikle kentsel yenileşme sayesinde yapılacak yeni projelerin hazır beton sektöründe canlılığı devam ettireceğini umuyoruz.

Meka’nın Hazır Beton sektöründeki yerinden ayrıca bahsetmek isterim: 1990’larda başlayan Türkiye Hazır Beton Sektörünün hızlanma hareketinde hep bir şekilde makineleşme konusunda standart yedek parça bulma noktasında güçlükler çıkmıştır. Meka’nın 2006 yılında tanıştığımızdan beri kendini yedek parça ve servis konusunda çok kapsamlı bir şekilde hazırlamış olduğunu fark ettik. 2006 yılından günümüze kadar geçen sürede servis ve yedek parça konusunda bizi en ufak bir zarara götürmediği gibi güncel gelişimlerini ve yeni tesislerindeki farklılıklarını da santralimize entegre ederek bizim devamlı son teknolojiye sahip olmamızı sağladı. Bu konuda Meka’yı ayrıca tebrik ediyoruz. Makine kalitesinin yanında satış sonrası hizmet konusundaki bu mükemmeliyeti hiçbir firmada bulamayacağımızı da ayrıca söylemek isterim…