Ana Sayfa Haberler 2015 Haberleri 2 Yıllık Arge Çalışmalarından Sonra Kırma Eleme Tesisleri Üretimine Hızlı Başladık

2 Yıllık Arge Çalışmalarından Sonra Kırma Eleme Tesisleri Üretimine Hızlı Başladık

2 Yıllık Arge Çalışmalarından Sonra Kırma Eleme Tesisleri Üretimine Hızlı Başladık

Meka olarak kırma eleme sektörüne piyasadakilerden daha iyi bir tesis üretmek için değil, beton santralinde olduğu gibi “en iyi” kırma eleme tesisini üretebilmek ve sektörün lideri olabilmek vizyonuyla girdik ve 2015 yılı Ocak ayı itibariyle açılışını gerçekleştirdiğimiz fabrikamızda üretimimize başladık.

Kurulumunu yaptığımız ilk tesislerimiz ile ilgili aldığımız müşteri görüşleri liderlik hedefimiz konusunda bize motivasyon kaynağı oldu. Kırma Eleme tesisleri üretimi konusundaki görüşlerini MEKA Global Vision okuyucuları ile paylaşmasını istediğimiz Meka A.Ş. Pazarlama Direktörü Kerem Kaybal şunları söyledi:

Kırma eleme tesisi üretiminde artık Meka da var. Ancak hedefimiz sadece piyasadakilerden biraz daha iyi tesisler üretmek değil, global ölçekte sektörün kurallarını belirleyen aktör olabilmektir.

Financial Times tarafından tüm zamanların 4üncü önemli gurusu seçilen (Jack Welch, Bill Gates ve Peter Drucker’ın ardından) ve “Avrupa Yöneticilik Merkezi tarafından pazarlamanın startejik uygulaması konusunda dünyanın en önde uzmanı” olarak gösterilen Amerikalı akademisyen ve yönetim bilimci Philip Kotler; dünya genelinde yönetim alanında best seller olan meşhur kitabı “A’dan Z’ye Pazarlama” kitabında “Şirketiniz en iyi olamayacağı hiçbir pazara ait değildir” diyerek aslında işletmelere önemli bir felsefe temeli oluşturmuştur: Ya en iyi olacaksın (veya bunu hedefleyeceksin) ya da yok olmayı göze alacaksınız.

Biz Kotler’in bu yönetim felsefesini Meka bünyesinde her kadememizde ürün, hizmet ve ilişkilerimizin temeline yerleştirdik. Şu an ürettiğimiz beton santralleri, dünya genelinde performans / kalite açısından en iyiler arasında ve dünyanın hangi ülkesine giderseniz gidin bu alanda tanınıyoruz. Aynı şekilde servis ve operatör eğitimleri gibi verdiğimiz hizmetlerde de farklılığımız müşterilerimiz tarafından sıklıkla dile getirilmekte.

27 yıl içerisinde edindiğimiz bu deneyimleri kırma eleme sektörüne de yansıtmak adına 2011 yılında pazar araştırması ile başladığımız çalışmalarımız artık ürüne dönüşmeye başladı.

Mutlulukla ifade etmeliyim ki uzun ve yorucu bir süreci çok başarılı bir şekilde tamamladık. 2011’de 1 yıllık pazar araştırmasının ardından, bu alanda lider olabileceğimize inandıktan sonra bunu başarabilmek için iyi bir ekibimizin, yeni bir tesisimizin ve fark yaratan ürünlerimizin olması gerektiğini yönetimimizle paylaştık. Aldığımız tam destekle birlikte; 2012’de kırma eleme alanında önemli tecrübe kazanmış ve Meka’ya değer katacak çok iyi bir ekip kurarak çalışmalarımız başladı. Bu ekibin hazırladığı ve projelendirdiği ürün gamını en iyi şekilde üretebileceğimiz fabrikamızı projelendirdik. Fabrika inşaatımız devam ederken ilk ürünlerimizi üreterek testlerine başladık. 2 yıl süren yoğun bir mesai sonucunda 2015 yılı Ocak ayı itibariyle Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde kurduğumuz yeni fabrikamızda kırma eleme tesislerinin seri üretimine başladık. İlk tesisimizi Umman’a kurduk. Aldığımız siparişler ve müşteri geri dönüşleri yorucu geçen bir sürecin ardından gelecek adına bize çalışma enerjisi ve motivasyonu sağlayan bir güce dönüştü.

Artık, 27 yıllık deneyimimizi Kırma Eleme Tesisleri üretiminde de kullanarak, uzman kadromuz ve Avrupa Standartlarındaki üretimimiz ile kırma eleme sektörüne yeni bir soluk getirdik.

Hedeflerimizi gerçekleştirme konusunda bize güç veren çalışanlarımız, müşterilerimiz ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz.