Ana Sayfa Haberler 2015 Haberleri Meka, Rusya’da Rekora Koştu

Meka, Rusya’da Rekora Koştu

Meka, Rusya’da Rekora Koştu

2014 yılının Meka Beton Santralleri için en önemli gelişmelerinden birisi de kuşkusuz Rusya’ya 500. Meka Beton Santrali’nin sevkinin gerçekleştirilmesi oldu.

500. Meka Beton Santrali’nin sevki, Meka’nın başarısını taçlandırır nitelikte Rusya’nın baş- kenti Moskova’ya yapıldı. Sevk edilen 500. Meka Kompakt Beton Santrali, C60 modeliydi. Meka, elde etmiş olduğu bu başarı ile Rus pazarındaki önemli mevcudiyetini tüm dünyaya kanıtlamış oldu. Bu başarı hikâyesi, pazarda ki yerli ve yabancı üreticilerin varlığına rağmen çok kısa bir sürede yazıldı. Meka, Rusya’ya göndermiş olduğu 500 adet santral sayısı ile kendi adına elde etmiş olduğu başarının yanı sıra Rusya’da da bir zaman rekoruna imzasını atmıştır. Zira bu başarı 8 yıl gibi kısa bir sürede elde edilmiştir. Nicelikten ziyade niteliğin öneminin bilincinde bir firma olan Meka’nın, hizmet kalitesiyle sundu- ğu nitelik, santral sayısında ki nicel artışa yansıyor. Meka’nın santral sevkinde ki artış sadece Rusya’yı değil, dünyanın 80 ülkesini de kapsıyor.

Meka bugün Rusya’da, ülkenin dört bir yanına hizmet ulaştırabilen, en büyük yedek parça deposu, en büyük beton santrali operatörü hazırlama merkezi ve en büyük teknik destek ekibine sahip bir firma haline gelmiştir. Meka, kendisini dünyaya ispatlamış beton sektörü teknolojilerinin yanı sıra kendi geliştirdiği uygulama ve icatları ile de uluslararası arenada yer almakta ve ‘‘ fiyat-kalite’’ uyumu ile hak edilmiş başarılara imzasını atmaktadır.