Ana Sayfa Haberler 2015 Haberleri MEKA, Kazakistan’daki Altyapi Projelerine Damgasini Vurdu

MEKA, Kazakistan’daki Altyapi Projelerine Damgasini Vurdu

MEKA, Kazakistandaki Altyapi Projelerine Damgasini Vurdu

Orta Asya’da ki Türk Cumhuriyetleri’nin en büyüğü olan Kazakistan, kapsamlı projeleriyle altyapı, yenileme ve geliştirme çalışmalarına devam ediyor.

Türkiye’nin üç katı büyüklüğünde bir coğrafi alana sahip olan Kazakistan’da, nüfus yoğunluğu Türkiye’den dört kat daha az yoğunlukta. Dolayısıyla ülkede yerleşim birimleri düşük nüfuslu ve bu yerleşim birimleri birbirinden çok uzak mesafelerde yer alıyor. Bu şartlar göz önünde bulundurulduğunda ağır kış şartlarının hâkim olduğu ülkenin kuzey kesimlerinde, nüfusun tamamına altyapı hizmeti sağlanmasında bazı zorluklarla karşılaşılıyor.

Bu zor koşullarda çalışan yüklenici firmalar taahhütlerini yerine getirme hususunda kaliteli hizmet sunan, az miktarda servis ve bakım ihtiyacı duyan iş makinelerini ve tesisleri tercih ediyorlar. Bu doğrultuda daha önceki projelerinde bahsedilen şartnamelere uygunluğu ve beklentileri karşılaması dolayısıyla 2014 yılında da Meka Beton Santralleri tercih edildi.

Farklı projelerde kullanılmak üzere Meka tarafından Kazakistan Astana’da; MB-100M,MB-60W, C-30, Almaata’da; MB-60M,MB-60ML, Aktobe’de MB-100M, Kostanay’da MB-60M, Ust-Kamonogorsk’da C-60 ve Talas’ta MB-60M santralleri kurularak, devreye alınmıştır.

Dünyanın 80 ülkesinde olduğu gibi Kazakistan’da da Meka Beton Santralleri, üstün teknoloji ve kalitesi ile sorunsuz olarak hizmet vermeye devam etmektedir.