Ana Sayfa Haberler 2014 Haberleri C20 Kompakt : Kendisi Küçük, Bitirdiği İş Büyük

C20 Kompakt : Kendisi Küçük, Bitirdiği İş Büyük

C20 Kompakt : Kendisi Küçük, Bitirdiği İş Büyük

Hasanlar Barajı İnşaatının (Kütahya-Emet) müteahhit firması Topaktaş İnşaat A.Ş; işletme ve enerji maliyetlerini düşüren ekonomik tasarımı, kompakt dizaynı, hızlı ve kolay kurulumu, düşük işletme-bakım maliyetleri ve servis garantisi avantajları dolayısıyla C20 Kompakt Beton Santralini tercih etti.

Meka’nın üretmekte olduğu en küçük kapasiteli tesisi; C-20 Kompakt Beton Santrali, DSİ 3. Bölge Eskişehir kontrolünde inşa edilen baraj inşaatında göstermiş olduğu yüksek performansla dikkat çekti.

Santralin gerekli durumlarda 3 vardiya çalıştırılabilmesi ve tesis kapasitesinin düşük olmasına rağmen şantiyede yapılan işlerde tesis üretim hızı ile beton işleme hızının uyumlu olması dolayısıyla; Meka Kompakt Beton Santrali baraj inşaatının sorunsuz bir şekilde tamamlanmasında başrolü üstlendi.

Ürettiği beton santrallerinde ve mikserlerinde kalitesi, güvenilirliği ve performansı uluslararası kabul görmüş malzeme ve ekipman markalarını tercih eden Meka, müşterilerine her amaca uygun kapasitede ve özellikte, dayanıklı ve güvenilir ürünler sunmaktadır. C-20 Kompakt Beton Santrali de Meka’nın en küçük kapasiteli beton santrali olup; sorunsuz çalışması ve ağır kullanım şartlarına uygunluğu ile aynı zamanda en çok tercih edilen ürünlerinden birisidir.

2010-2013 yılları içerisinde yapılan başlıca beton üretimleri;

  • Gövde Kaplama Betonu: 10.500 m³
  • Dolu Savak Betonu: 2.600 m³
  • Dip Savak Betonu: 2.230 m³