Ana Sayfa Haberler 2014 Haberleri Türkiye’nin Beton Santrali Devi Meka’dan Eğitime Tam Destek!

Türkiye’nin Beton Santrali Devi Meka’dan Eğitime Tam Destek!

Türkiye’nin Beton Santrali Devi Meka’dan Eğitime Tam Destek!

Türkiye Hazır Beton Birliği, Türkiye'de hazır beton sektörünün her yönden geliştirilerek, uluslararası standartlara uygun, kalite bilinci yüksek bir sektör haline getirilmesini amaçlayan mesleki bir kuruluş olarak, eğitim faaliyetlerine özel bir önem vermektedir.

Her yıl belirlenen Eğitim Programları kapsamında yürütülen THBB çalışmalarının içeriğinde; 10- 11 Aralık tarihleri arasında Mimar Sinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde, Meka tarafından beton santrali operatörlerine yönelik düzenlenen Mekanik ve Elektrik Otomasyonu konulu eğitim programı da vardı. Meka Beton Santralleri Teknik Müdürü Fatih Ilıcak tarafından verilen eğitim programına katılım oranı oldukça yüksekti.

Düzenledikleri eğitim programları hakkında Meka Beton Santralleri Teknik Müdürü Fatih Ilıcak: ‘‘ Bu eğitim programlarıyla sektör çalışanlarının bilinçlenmesinde ve eğitilmesinde üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyor ve imkânlarımız dâhilinde eğitimle alakalı tüm projelere destek vermeye gayret ediyoruz. Türkiye’nin beton santrali sektöründe lider firması olan Meka’nın, ulaştığı başarının ardında müşteri memnuniyeti odaklı ve verimliliği esas alan bir yönetim anlayışının yanı sıra toplumun geneline faydalı olabilecek bir yurttaşlık bilinci de vardır. Meka Beton Santralleri bu bilinç çerçevesinde; kültür, sanat, spor ve eğitim alanlarında birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmeye devam edecektir’’ dedi.