Ana Sayfa Haberler 2014 Haberleri Mehmet Kaybal, Üniversite-Sanayi İşbirliği Konferansına Konuşmacı Olarak Katıldı

Mehmet Kaybal, Üniversite-Sanayi İşbirliği Konferansına Konuşmacı Olarak Katıldı

Meka Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaybal, Çankaya Üniversitesi'nde Düzenlenen Konferansa Konuşmacı Olarak Katıldı..

Çankaya Üniversitesi ve Ostim İŞİM- ARUS Kümeleri işbirliğiyle, Çankaya Üniversitesi Merkez Kampüsü'nde; ''Üniversite-Sanayi İşbirliği'' temalı konferans, 11 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirildi.

Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ziya Burhanettin Güvenç moderatörlüğünde düzenlenen konferansın birinci bölümünde ''Applied Professionel International'' Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Güven Yalçıntaş, ''Üniversitelerde Akademisyenlerin Sanayi ile İşbirliği ve Teknoloji Transfer Ofisi Faaliyetleri'ne'' yönelik bir sunum gerçekleştirdi.

Konferansın ikinci bölümünde ''Makine İmalatında Yerli Katma Değerin Artırılması'' isimli bir panel düzenlendi ve panele Ankara'nın önde gelen sanayi kuruluşlarının yöneticileri ve akademik dünyanın önemli isimleri panelist olarak katıldı.

Panelde konuşma yapan isimler arasında Meka Beton Santralleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Kaybal'da vardı. Mehmet Kaybal, sektörle ilgili bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı. Konferans sonunda Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ziya Burhanettin Güvenç, Kaybal'a katılımından dolayı şükranlarını sunarak; plaket takdim etti.