Ana Sayfa Haberler 2014 Haberleri Türkiye’nin Beton Santrali Devi Meka’dan Üçüncü Fabrika

Türkiye’nin Beton Santrali Devi Meka’dan Üçüncü Fabrika

Türkiye’nin Beton Santrali Devi Meka’dan Üçüncü Fabrika

Beton santrali üretimi ve ihracatında Türkiye’nin lider firması olan Meka, Temelli Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde üçüncü fabrikasını açmaya hazırlanıyor.

15.000 m²’si kapalı olmak üzere, toplamda 25.000 m²’lik bir alan üzerine inşa edilmeye başlanan ve Meka’nın Temelli Organize Sanayi Bölgesi’nde ki ikinci üretim tesisi olacak olan fabrikanın temel atma töreni Yönetim Kurulu Başkanımız sayın Mehmet Kaybal’ın ve Meka çalışanlarının katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.

Boya kabinleri, kumlama tesisi ve en son teknoloji CNC tezgâhlarının da yer alacağı fabrikanın, 2014’ün Eylül ayında faaliyete geçmesi planlanmaktadır.

Meka Beton Santralleri Pazarlama Koordinatörü Kerem Kaybal’ın üçüncü fabrikanın temelinin atılması ile ilgili açıklamaları:‘‘1987 yılında Ankara’da kurulan Meka Beton Santralleri; Ostim, Eskişehir ve Ankara Temelli fabrikalarında, 350 kişilik ekibi ile Türk sanayisine 27 yılı aşkın bir süredir hizmet vermektedir. Faaliyet gösterdiği sektörde Avrupa’nın sayılı, Türkiye’nin ise lider firması olan Meka, dört kıtada 60’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Kurulduğumuz günden bu yana elde etmiş olduğumuz başarıya paralel bir şekilde yatırımlarımızı sürdürmekteyiz. Meka Beton Santralleri hedefleri doğrultusunda ülke ekonomisine katkı sağlayacak yatırımlarını sürdürecek ve faaliyet gösterdiği sektörde bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyecektir’’ şeklinde oldu.