Ana Sayfa Haberler 2013 Haberleri Heidelberg, Batum'da Yeni Beton Santralinin Açılışını Gerçekleştirdi

Heidelberg, Batum'da Yeni Beton Santralinin Açılışını Gerçekleştirdi

Heidelberg, Batum'da Yeni Beton Santralinin Açılışını Gerçekleştirdi

2006 yılından bu yana Gürcistan’da faaliyetlerini sürdüren Heidelberg Cement Tiflis şehrinden sonra Batum’da da yatırımlarına devam ediyor. Şubat ayında 100m³’lük Meka mobil santralinin kurulduğu yeni tesisin açılışı Batum’da gerçekleştirildi.

2006 yılından bu yana Gürcistan pazarında bulunan Heidelberg Cement yatırımlarını artırarak sürdürüyor. Meka ile ilk 2011’de tanışan ve Tiflis’in Rustavi bölgesine Meka mobil santralini kuran Heidelberg firması, geçtiğimiz aylarda Batum’da açılışını yaptığı yeni tesiste yine Meka’yı tercih etti. Saat’te 100m³ beton üretim kapasiteli ve ön besleme sistemi ile kolay taşınabilen mobil beton santralinin açılışı Heidelberg Cement Group Yönetim Kurulu Üyesi Andreas Kern, ve Gürcistan Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Giorgi Kvirikashvili tarafından gerçekleştirildi. Firmanın bu yatırım tercihinin sebebi, Ajara bölgesinde inşaat sektörünün canlanması ve buna bağlı olarak beton ihtiyacının artması olarak belirtiliyor.

Gürcistan’da 3 Çimento, 4 Beton Üretim Tesisi Bulunuyor

İnşaat yapı malzemeleri, çimento ve beton üretimi anlamında dünya’da lider firmalardan biri olan olan Heidelberg, 40'dan fazla ülkede 2.500 noktada 52.500 kişi istihdam ediyor. 2008 yılında Heildelberg Beton Gürcistan’da beton firmasını kurup beton sektöre yatırım kararı alan Heidelberg Beton, şuan 3 çimento, 4 beton üretim tesisi ve 1000 çalışanı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.