Ana Sayfa Haberler 2012 Haberleri MEKA’dan, Saray Rehabilitasyon Merkezi’nde Yaşayan Engellilere Moral Yemeği

MEKA’dan, Saray Rehabilitasyon Merkezi’nde Yaşayan Engellilere Moral Yemeği

MEKA’dan, Saray Rehabilitasyon Merkezi’nde Yaşayan Engellilere Moral Yemeği

MEKA, Saray Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan engelli gençler için 22 Eylül 2012 tarihinde moral yemeği düzenledi.

Meka Beton Santralleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaybal, Genel Müdür Yardımcısı Şener Köken ve Pazarlama departmanında görevli mühendisler ile Saray Rehabilitasyon Merkezi yöneticilerinin bulunduğu yemekte, onur konukları ise rehabilitasyon merkezinde barınan yaklaşık 45 zihinsel engelli gençti.

Düzenlenen yemek ile bakıma muhtaç, sevgi ve ilgi ihtiyacı bulunan gençlerin hayatın içinde olduklarını hissetmeleri ve rutin düzenlerinin dışına çıkarak farklı bir gün yaşamaları amaçlanırken, Meka çalışanlarının yüreklerinde derin izler bırakan bu organizasyonda, katılımcılar yemeğin ardından müzik eşliğinde güzel bir gün geçirdiler.

Günün sürprizi ise engelli misafirlerimizden işitme kaybı olan Arda Kaya için alınan işitme cihazının yemeğe getirilen doktorlar tarafından takılması oldu. Sese kavuşan Arda, mutluluğunu Meka Ailesi ve arkadaşları ile paylaşırken ortamın coşkusu da bir anda arttı. Günün sonunda ise müziğe olan ilgileri nedeniyle tüm engelli öğrencilere MP3 çalar hediye edildi.

Saray Rehabilitasyon Merkezi Müdürü, bakıma muhtaç çocukları unutmadığı için Yönetim Kurulu Başkanımız’a teşekkür ederken, Meka Beton Santralleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaybal; “İnsanın karnının doymasından daha önemlisi sevgiye doymasıdır. Bizler sizlerden sorumluyuz.”dedi.