Ana Sayfa Haberler 2012 Haberleri Beton Santralinin Lideri MEKA, İhracatın Yıldızı ödülünü aldı

Beton Santralinin Lideri MEKA, İhracatın Yıldızı ödülünü aldı

Ödül Töreni

İhracattaki başarısı ile kamuoyunda adından sıkça söz ettiren MEKA A.Ş., 2011 yılındaki ihracat rakamlarıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM-OAİB) "İhracatın Yıldızları Listesi"ne girmeyi başardı.

İnşaat ve iş makinaları sektöründe “Hidromek”in ardından ikinci olan MEKA, beton santrali konusunda lider oldu. Avrupa’nın en güçlü beton santrali üreticilerinden olan MEKA A.Ş.’yi törende temsil eden Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Kaybal, orta vade hedefimizin beton santrali ve beton mikserleri konusunda Dünya lideri konumuna ulaşmak olduğunu belirtti.

OAİB bünyesindeki 8 birlikteki tüm alt sektörleri de içine alacak şekilde organize edilen törende, 2011 yılında en fazla ihracat yapan, bir önceki yıla göre ihracatını değer bazında en fazla arttıran ve 2011 yılında en fazla pazara ihracat yapan firma temsilcileri, ödüllerini Bakan Çağlayan’ın elinden aldı.

OAİB’nin düzenlediği ödül törenine, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile birlikte Milletvekilleri Ali Boğa, Seyit Erçelik Hüseyin Üzülmez, Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü, Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Yakıcı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız, TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci ve Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, OAİB Birlik Başkanları ve işadamları katıldı.