Ana Sayfa Haberler 2011 Haberleri Okyanusları Aşan Santralimiz

Okyanusları Aşan Santralimiz

Kamçatka

2010 yılında Rusya’nın en uzak bölgesine – Kamçatka Yarımadasında Master LTD ve "Stroykom" LTD firmaları için 2 adet MB-30WS 30m³/s kapasiteli beton santralinin kurulumu gerçekleşmiştir.

Göreceli olarak uygun fiyatlı Asya üreticilerine yakın olmasına rağmen Kamçatka inşaatçıları, Sibirya’da ve Rusya’nın merkezinde faaliyette bulunan MEKA beton santrallerini ziyaret ettikten sonra MEKA’yı tercih etmiştir.

MB-30WS’nin blok şeklindeki modüler yapısı santralin tam ekipmanlı olarak 2 adet 40’lık OT konteynerin içine sığmasına olanak sağlamaktadır. Bu şekilde söz konusu santraller, Ankara’dan Kamçatka’ya deniz yolu ile ve her santral için 2 adet 40’lık OT konteynırla gerçekleşmiştir. İzlenen rota: Akdeniz – Süveyş Kanalı – Hint Okyanusu – Pasifik Okyanusu – Japon Denizi – Okhotsk Denizi – Petropavlovsk- Kamchatskiy Limanı. Bu uzun mesafeye rağmen Kamaçtka’ya teslim sadece 45 günde gerçekleşmiştir. Şu anda Kamçatka’da sorunsuz çalışan MEKA santralleri. bölgenin en büyük sorunu olan eski ve yıpranmış konutları yeniden inşa ederek çözmeye yardımcı olmaktadır.