Ana Sayfa Haberler 2011 Haberleri Meka, Dubai Fuarı İçin Dubai World Trade Center’daydı

Meka, Dubai Fuarı İçin Dubai World Trade Center’daydı

Big 5 Expo

Meka Her Yıl Olduğu Gibi Bu Yıl Da Dubaı Fuarı İçin Dubaı World Trade Center’ daydı.

2003 yılından beri aralıksız her yıl DUBAI BIG 5 fuarına katılan MEKA, sektörün cansızlığına rağmen hem eski müşterileriyle buluşmak hem de pazar da yeni bir bayilik anlaşması yapmak için geçen yıl da Kasım ayında Dubai’de ki yerini aldı.

22-25 kasım tarihleri arasında toplam 71 ülkeden 2500 katılımcının yer aldığı fuara her yıl gibi bu yıl da ilgi büyüktü. Orta Doğu’da düzenlenen en büyük inşaat ve halen bölgenin konusunda en büyük ihtisas fuarı olan BIG5 SHOW’a MEKA Türk hall ve yabancı hall olmak üzere 2 farklı stand ile katılmış ve dünyanın her yerinden gelen ziyaretçilerle görüşme fırsatı bulmuştur.

2005 yılından sonra hızla yükselen Dubai pazarında 20’den fazla santral kuran MEKA son dönemlerde de pazarın yavaşlamasından yararlanıp; 2011 yılı için yedek parça, bakım organizasyonlarının temelini Körfez’de atmak amacıyla belli firmalarla görüşmeler yaparak bu önemsediği konuyu bir karara bağladı. 2011 yılında İngiltere’nin önemli firmalarından FINEDOOR ile çalışma kararı aldı. Böylece merkez Dubai olmak üzere, yeri geldiğinde diğer Körfez ülkelerine de; yedek parça, bakım onarım gibi hizmetleri her zaman olduğu gibi müşterinin ayağına kadar götürme alışkanlığını sürdürdü.